BİLİM

Japonya’daki araştırmacılar düşüncelerini çözmenin yollarını gösteriyor

Düşüncenin Şifresi Çözülüyor

Japon Bilim adamlarından biri olan Kamitani CNBC Make It’i şöyle anlattı:

“Kişinin beyin aktivitesine bakarak gören bir görüntüyü yeniden oluşturmak ya da yeniden oluşturmak için yöntemler araştırıyoruz” dedi .

Bir önceki yaklaşımın piksel veya basit şekillerden oluştuğunu varsaymak için önceki yaklaşımın “beynimizin görsel bilgiyi hiyerarşik olarak farklı karmaşıklıkların özelliklerini veya bileşenlerini çıkardığı biliniyor” dedi .

Yazarlar da kendi metninde tartıştılar. Görüntüdeki piksel değerlerinin DNN özelliklerini “çok katmanlı insan beyin aktivitesinden çözülmüş halleriyle benzer” hale getirmek için optimize edildiği “yeni bir görüntü yeniden oluşturma yöntemi” tarif ettiler. (DNN tarafından, Micu, “Basit işlem öğelerinin birkaç katmanı” ile birlikte Derin Sinir Ağı’na atıfta bulunuyorlar.

Normal ya da düzeltilmiş normal görüşlü üç sağlıklı kişi çalışmaya katıldı ve görüntüleri üç kategoride inceledi. Görsel uyaranlar doğal görüntülerden, yapay geometrik şekillerden ve alfabe harflerinden oluşuyordu.

İlerde neler olur bilemeyiz hep birlikte görücez.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.Themetf

To Top
%d blogcu bunu beğendi: